Contact Info

Jakie są najczęstsze problemy przy malowaniu proszkowym?

Lakierowanie proszkowe to jedna z najbardziej wydajnych i precyzyjnych metod nakładania powłok malarskich. Może być realizowane zarówno metodą manualną, jak i automatyczną. Technologia ta ma wiele zalet i pozwala osiągać bardzo dobre rezultaty, ale tylko wtedy, gdy cały proces zostanie zrealizowany w profesjonalny, staranny sposób. Wymaga odpowiednich umiejętności, precyzji i doświadczenia. Czasami drobne błędy mieć znaczący wpływ na efekty. W tym wpisie przedstawiamy najczęstsze problemy, jakie mogą pojawić się przy malowaniu proszkowym.

6 najczęstszych błędów przy malowaniu proszkowym

  1. Brak doświadczenia i nieprzygotowanie osób wykonujących malowanie proszkowe. Chociaż jest to metoda, która pozwala osiągać bardzo dobre rezultaty, to jednak wymaga pewnych umiejętności. Bez tego może pojawiać się wiele błędów i niedociągnięć, które będą miały wpływ na efekty. Dlatego właśnie najlepiej korzystać z pomocy specjalistów. Zapraszamy więc do skorzystania usług naszej firmy, która specjalizuje się m.in. w lakierowaniu proszkowym automatycznym i manualnym.
  2. Zanieczyszczona malarnia. W procesie lakierowania proszkowego bardzo istotne znaczenie ma czystość miejsca pracy. Malarnia powinna być wolna od zanieczyszczeń, które rozprzestrzeniając się po pomieszczeniach, mogą osiadać również na malowanej powierzchni, wpływając tym samym na jakość powłoki proszkowej.
  3. Brak odpowiedniego przygotowania powierzchni do malowania proszkowego. To jeden z ważniejszych etapów prac, którego nie można pominąć. Jeśli powierzchnia zostanie przygotowana niedbale, nałożona powłoka będzie niskiej jakości.
  4. Nieprawidłowo utwardzona powłoka. Bardzo ważne jest, aby utwardzać powłokę malarską zgodnie z zaleceniami dotyczącymi konkretnej farby oraz przy utrzymaniu odpowiednich parametrów temperaturowych pieca.
  5. Problemy przy aplikacji. Nieodpowiednio dobrany sprzęt, nieprawidłowe uziemienie, problemy z ładowaniem farb proszkowych, kłopoty z podaniem podawaniem ich do napylania — to tylko kilka z bardzo wielu błędów i nieprawidłowości, jakie mogą pojawić się podczas procesu lakierowania proszkowego. Aby im skutecznie przeciwdziałać, przede wszystkim należy okresowo sprawdzać parametry urządzenia.
  6. Błędy podczas konserwacji powłoki. Niektóre powłoki, szczególnie metaliczne, wymagają odpowiedniego podejścia po zrealizowaniu prac. Trzeba więc zachować szczególną ostrożność nawet przy najdelikatniejszych zabiegach pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz

X