Lakierowanie proszkowe to jedna z najpopularniejszych metod malowania elementów metalowych takich jak ogrodzenia, balustrady, instalacje oraz elementy konstrukcji budowlanych. Na czym polega przewaga tej technologii nad tradycyjnym sposobem malowania na mokro?
Wydajność
Lakierowanie proszkowe pozwala na stuprocentowe wykorzystanie materiału. Nadmiar farby proszkowej nie osadza się na malowanej przez nas powierzchni, ale pozostaje w komorze lakierniczej. Pozwala to na jego ponowne wykorzystanie w kolejnym cyklu lakierowania.
Estetyka
Przed malowaniem wybrana powierzchnia zostaje dokładnie oczyszczona oraz odtłuszczona. Dzięki temu farba w proszku idealnie przylega do malowanej powierzchni tworząc jednolitą i gładką powłokę. Ta technologia malowania pozwala na uzyskanie estetycznego efektu bez zacieków, zmarszczek, prześwitów oraz nierównomiernego pokrycia.
Trwałość
Jedną z niezaprzeczalnych zalet lakierowania proszkowego jest trwałość, odporność na zniszczenia czynniki chemiczne, atmosferyczne, wilgoć oraz promieniowanie UV. Mimo że ta metoda malowania jest nieco droższa od metod tradycyjnych, to wystarczy jedno użycie, aby uzyskać doskonały efekt i trwałość na lata. Farby proszkowe nie blakną, nie ścierają się oraz są odporne na rdzę i korozję.
Wszechstronność
Dzięki stałemu rozwojowi technologii lakierowania proszkowego, na rynku dostępna jest szeroka gama kolorów farb proszkowych. Ich stosowanie pozwala również na uzyskanie różnego rodzaju faktur, jak satyna, mat, czy połysk. Uniwersalność farb proszkowych pozwala zatem na idealne dobranie tekstury i barwy do typu i przeznaczenia malowanej powierzchni.
Troska o środowisko
Farby proszkowe są wolne od rozpuszczalników, dlatego technologia lakierowania proszkowego sprzyja środowisku i nie jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Zawarte w tradycyjnych farbach lotne związki organiczne pogarszają jakość powietrza oraz mogą wywoływać nudności, bóle głowy, suchość gardła, oczu i skóry u pracowników, którzy zajmują się malowaniem tą metodą.
Dodaj komentarz