58 304 11 11

Oferta

Zajmujemy się obróbką aluminium, stali czarnej, ocynkowanej i nierdzewnej. Dla każdego materiału zapewniamy odpowiednio dobraną technologię przygotowania powierzchni. Nasze powłoki osiągają świetne wyniki w testach antykorozyjnych.

Dostępne procesy technologiczne:

01

02

03

04

05

Obróbka
strumieniowo-ścierna
Przygotowanie chemiczne odpowiednie
dla rodzaju powierzonego materiału
Fosforanowanie
cynkowe
Lakierowanie proszkowe
manualne i automatyczne
malowanie
kataforetyczne

Lakierowanie proszkowe

Usługa lakierowania proszkowego polega na elektrostatycznej aplikacji farby proszkowej i utwardzeniu powłoki w komorze polimeryzacyjnej.

Oferujemy malowanie w kolorach z palety RAL , z możliwością wyboru stopnia połysku oraz gładkiego lub strukturalnego efektu powłoki. Na zamówienie, istnieje możliwość wykonania malowania w kolorze wybranym z palety NCS.

Zaletą wykorzystania tej technologii jest wysoka estetyka wykonania, zabezpieczenie antykorozyjne i bardzo krótki czas trwania procesu technologicznego ( 4 godziny wraz z przygotowaniem powierzchni).
Lakierowanie automatyczne zapewnia możliwość realizacji dużych partii materiału w krótkim czasie, powtarzalność i wysoką estetykę powłoki.

Fosforanowanie cynkowe

Fosforanowanie cynkowe jest chemiczną metodą obróbki powierzchniowej stali, polegającej na wytworzeniu na materiale bazowym trudno rozpuszczalnej warstwy fosforanów cynku.

Proces technologiczny fosforanowania polega na trawieniu w słabo alkalicznych roztworach, aktywacji powierzchni, nałożeniu fosforanów, płukaniu oraz suszeniu (w jednym ciągu technologicznym).

Wytworzona powłoka jest porowata, chłonna i nadaje się jako powłoka konwersyjna bez dalszej obróbki do późniejszego malowania proszkowego, co wspólnie stanowi szczelne i skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne.

Zastosowanie powłok fosforanowych:

  • jako powłoka podkładowa pod powłoki malarskie polepszająca właściwości antykorozyjne oraz zapewniająca bardzo dobrą przyczepność farby do podłoża,
  • do ochrony czasowej wyrobów w czasie transportu, magazynowania oraz eksploatacji, po uprzednim nasyceniu powłoki różnego rodzaju środkami ochrony czasowej (olejowanie, nawoskowanie lub spasywowanie),
  • polepszenie właściwości poślizgowych podczas obróbki plastycznej na zimno stali.

Główni odbiorcy:

  • przemysł budowlany
    - konstrukcje stalowe
  • przemysł motoryzacyjny
  • przemysł maszynowy
  • przemysł stoczniowy

Nasze atuty

sprawdź czym się wyróżniamy

atuty

Jakość
certyfikat ISO
Indywidualne podejście
do każdego klienta
Bardzo krótkie terminy realizacji
do 3 dni roboczych
Wyposażenie umożliwiające realizację kompleksowej usługi
zabezpieczenia antykorozyjnego obejmującej przygotowanie powierzchni
Duże wymiary komory
do wygrzewania
Transport
produktów